Андрій Білоусов та партія «Бджола» впевнено ідуть на вибори в Кам’янському

  • Головна
  • /
  • Андрій Білоусов та партія «Бджола» впевнено ідуть на вибори в Кам’янському
18 Sep 2020 8:13 AM
  • НОВИНИ

Партія «Бджола» висунула Андрія Білоусова на посаду мера, а також затвердила списки кандидатів у районну та міські ради. Таке рішення прийнято сьогодні на обласній конференції ПП «Бджола», яка пройшла в Кам’янському.  Не обійшлося без несподіванок.

Участь партії «Бджола» у місцевих виборах – подія очікувана. Власне, для цього ця партія і створювалася. Проте учасники сьогоднішньої конференції здивували двома речами: потужним списком кандидатів на вибори до Кам’янської районної ради та першими номерами списків до обох рад.

Конференція почалася буденно, як для таких передвиборчих заходів, та мала статус обласної, аби висунути кандидатів і до міської, і до районної рад. На заході були присутні запрошені представники територіальних виборчих комісій до зазначених рад, а також чимала кількість місцевої преси.

Усе проходило в будівлі колишнього ДК ім..Горького, яка тепер має назву «Нова сцена» нашого міського театру. Вестибюль, сходи та залу прикрашали повітряні кульки з партійною символікою. Усе на сучасний манер виборчих перегонів, але без зайвого пафосу.

Місця в залі, де збиралися делегати конференції, розділили червоними стрічками, аби дотриматись соціальної дистанції. Цей захід безпеки прийнятий у зв’язку з епідемією коронавірусу. Більшість учасників були в масках, знімаючи їх лише на час виступів.

Сама конференція пройшла відповідно до вимог законодавства щодо партійних зборів по висуванню кандидатів. Перед голосуванням за висування кандидата на посаду міського голови Андрій Білоусов виступив з невеличкою промовою. В ній він перерахував досягнення міської влади за каденцію, що минає. Про цей звіт міського голови «Пильний погляд» писав нещодавно (ознайомитись з ним можна тут).

Андрій Білоусов підкреслив, що багато чого вдалося досягнути не тільки завдяки децентралізації влади.  «Ми зранку до ночі робимо те, заради чого нас вибрали люди. Я йду на вибори з командою – з вами!» - заявив міський голова делегатам конференції.

Після успішного голосування за кандидата на посаду міського голови, почалось затвердження списків до районної та міських рад. І ось тут не обійшлося без сюрпризів.

По-перше, до сьогодні ставлення міських політиків до створення Кам’янської районної ради було побічним. Навіть зараз мало хто може пояснити, чим ця районна рада займатиметься, які в неї будуть повноваження. А головне – який буде розподіл влади у Кам’янському між районною та міською владою. Та сьогодні партія «Бджола» продемонструвала, що ставиться до майбутньої райради цілком серйозно і націлена на потужне представництво в цьому виборному органі влади.

Конференція висунула 53 кандидати в депутати райради. Під №1 партійного списку іде … Олександр Чернишов, перший заступник міського голови. А це означає, що у разі подолання прохідного бар’єру (що станеться з великою імовірністю), Олександр Чернишов як мінімум отримає мандат депутата райради.

І це по-друге. Бо фактично означає, що пану Чернишова доведеться обирати між посадою держслужбовця та депутатським мандатом. Тож можна припустити, що «Бджола» має серйозні наміри не тільки щодо висування кандидатів, але й амбіції на керівні посади в майбутній райраді. Олександр Чернишов хоча і не публічний політик, проте має авторитет у якості фахівця з бюджетних питань.

У списку до райради можна побачити і других відомих у місті політиків, громадських активістів, керівників та бізнесменів. Так, до райради балотуватимуться Марина Гурська, Руслан Бондаренко, Олександр Галкін, Жанета Сокуренко, Максим Чехута, Микола Сінельников, Артур Круть та інші.

До речі, Микола Синельников та Артур Круть висунуті кандидатами у до міської ради. Цей список кандидатів – 42 особи – також затвердили на конференції. Його очолив під №1 – Костянтин Саусь, ще один заступник міського голови.

Список кандидатів ПП «Бджола» до міськради Кам’янського не менш потужний за представництвом, ніж до райради. Серед висунутих кандидатів Наталія Ктитарова, Тимур Левченко, Олександр Лукашов, Оксана Федосюк, Богдан Наполов, Іван Горбаренко, Сергій Боговик, Антон Гусєв та багато інших відомих у місті прізвищ.

Невеличким сюрпризом стала участь у якості кандидата від партії «Бджола» депутата міськради Валентини Капінус. Кам’янчани знають її по емоційним виступам на сесіях та багаторічній роботі у себе на районі. Вона, мабуть, одна з останніх політиків, яка не цурається свого минулого у Компартії України.

З’ясувалось, що і цього разу Валентина Іванівна не змінила своїм політичним поглядам, проте балотуватись буде від «Бджоли», бо Конституційний суд України досі не розглянув справу про заборону участі КПУ у виборах. «Пильний погляд» писав про це докладно минулого року. Та, за словами Капінус, суд не поспішає з розглядом. Тож і на цих виборах КПУ не змогла прийняти участь, як партія.

Проголосувавши ще кілька протокольних питань, як того вимагає виборче законодавство, конференція партії «Бджола» закінчилася і усі роз’їхалися по робочих місцях.  Вже на ганку палацу кілька делегатів вирішили зробити спільне фото на пам'ять.

Ми ж поцікавились у кандидатів в депутати аж до двох рад – Синельникова та Крутя – про те, що вони будуть робити, якщо їх оберуть відразу до обох рад. Адже відповідно до законодавства представляти виборців можна буде лише в одному органі влади.

Микола Синельников віджартувався, що спершу треба обратися хоча б до одної ради. А вже якщо трапиться обратись до двох рад, тоді і вирішуватиме. Загадувати наперед майбутній кандидат не захотів.

Артур Круть має більш прагматичний погляд. На його думку, якщо оберуть до обох рад, то вибір залежатиме від того, які повноваження виявляться у районної ради і як це впливатиме на життєдіяльність Кам’янського. Адже нові районні ради лише створюються, і багато чого буде вирішуватись центральною владою вже по ходу виборів. В цілому цей майбутній кандидат готовий працювати у будь-якій раді, аби принести максимальну користь своїм виборцям. «Куди партіє пошле – там і будемо працювати», - пожартував на останок Артур Круть, чинний депутат міськради.

AltAltAltAltAltAlt